Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » działania » Dla przedszkola ORZESZEK - IX'2006

Dla przedszkola ORZESZEK - IX'2006

LC Poznań PRO FUTURO od 2004 roku wspiera przedszkole "Orzeszek" w Poznaniu dla dzieci z porażeniem mózgowymi z zespołem Downa.

Pozyskałyśmy sponsora z Holandii, Liona Hermana Hulsingę, który był w grupie z LC Amersfort z Holandii, na naszym charterze 24.09.1994 r., jako nasi sponsorzy dla założenia klubu.

Obecnie, całkowicie prywatnie, Lion Hulsinga, notarialnie zadeklarował dożywotnią pomoc na działalność charytatywną dla naszego klubu, przeznaczoną dla przedszkola "Orzeszek". Do przedszkola rodzice dowożą 12-oro dzieci, którymi uczciwie zajmują się opiekunowie i rehabilitanci.

Z otrzymywanej od nas corocznie kwoty 5000 Euro, przedszkole pokrywa koszty rehabilitacji dzieci oraz corocznego obozu rehabilitacyjnego dla nich. Potrzeby przedszkola są nieograniczone, załączam jedno z pism rozsyłanych przez szefa przedszkola.

Izabela Klimaszewska
LC Poznań Pro Futuro