Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działania prospołeczne » Działalność » działania
4 sierpnia 2016 r. w Poznaniu odbyło się uroczyste przekazanie darowizny od Lions Club Poznań Pro Futuro oraz Lions Club Poznań Concordia. Klub Młodych... więcej
04/08/2016
W życiu bywają chwile ważne i najważniejsze oraz takie, które dzielą życie na: przed i po… W przypadku Kacpra, wychowanka Domu dla Dzieci i... więcej
21/01/2015
15 października 2014 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło przekazanie 30 kompletów składanych białych lasek o wartości 4,2... więcej
15/10/2014
Akcja „Polish Eye Camp - Sahara 2010” ma swoją matkę, to piękna lwica, ojcem natomiast jest Fillippides, hoplita, który dokładnie 2500 lat temu w... więcej
26/02/2010
LC Amersfoort z Holandii był klubem sponsorującym powstawanie LC Poznań Pro Futuro przed 13 laty. Jednym z członków tego klubu jest Lion Herman... więcej
05/10/2007
LC Poznań PRO FUTURO od 2004 roku wspiera przedszkole "Orzeszek" w Poznaniu dla dzieci z porażeniem mózgowymi z zespołem Downa. Pozyskałyśmy... więcej
15/09/2006

Dar od poznańskich Lionów

4 sierpnia 2016 r. w Poznaniu odbyło się uroczyste przekazanie darowizny od Lions Club Poznań Pro Futuro oraz Lions Club Poznań Concordia. Klub Młodych i Aktywnych Osób Niewidomych i Niedowidzących „DO PRZODU”, działający przy Polskim Związku Niewidomych w Poznaniu otrzymał specjalistyczny zestaw sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, lupy elektroniczne oraz drukarkę Braille’a o łącznej wartości 21 000 USDZakup sfinansowany był z darowizn obu klubów oraz z grantu z Lions Clubs International Foundation (Oak Brook, USA).
Celem działalności Klubów Lions jest pomoc osobom niedowidzącym i niewidomym w wejściu na rynek pracy, co umożliwi im integrację zawodową. Obszary działania w zakresie realizacji pomocy to również:
- pomoc w rehabilitacji podstawowej czyli nauki wykonywania podstawowej funkcji dnia codziennego osób niedowidzących;
- nauka języków obcych w ramach zajęć organizowanych przez nauczycieli języka angielskiego w oparciu o wykorzystanie sprzętu komputerowego;
- prowadzenie działalności edukacyjnej, zmierzającej do poszerzenia wiedzy i horyzontów osób niedowidzących na temat tego, co się dzieje w Europie i na świecie w społecznościach, borykających się z problemem niedowidzenia.
Inspiracją do zainteresowania się potrzebami osób niewidomych i niedowidzących była członkini LC Poznań Pro Futuro profesor Krystyna Pecold.
Oko jest oknem, które pozwala poznać otoczenie, zdobyć wiedzę, zawód. To okno bywa zamykane na skutek chorób, wobec których jesteśmy bezsilni” mówiła prof. Krystyna Pecold, znana okulistka, wspierająca środowiska osób mających problemy ze wzrokiem.
Odnaleźć się we współczesnym świecie pomagają technologie.
Komputer dla niewidzących jest oknem na świat- mówił Aleksander Rodziewicz prezes Polskiego Związku Niewidomych w Wielkopolsce.
Z darów ma korzystać młodzież z klubu Młodych i Aktywnych Osób Niewidomych i Niedowidzących „DO PRZODU”, który od dziesięciu lat działa przy wielkopolskim oddziale Polskiego Związku Niewidomych. Podarowany sprzęt pomoże wielu młodym niewidomym i niedowidzącym, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w kursach i szkoleniach zawodowych - jak przekazała nam Przewodnicząca Zarządu Klubu Magdalena Orzeszko. Podarowany sprzęt komputerowy pomoże także seniorom, z którymi Klub Młodych chce się dzielić – mówiła Magdalena Baer sekretarz Klubu.
Akt darowizny podpisał Gubernator Okręgu 121 Polska Radosław Bielicki, Prezes PZN Aleksander Rodziewicz i Sekretarz Zarządu PZN Jerzy Szulc.
Na uroczystym wręczeniu darowizny był obecny Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak. Przyznał, że sam miał problemy ze wzrokiem, dlatego dobrze zna sytuację osób niewidomych i niedowidzących. Zachęcał do fizycznej aktywności mimo problemów ze wzrokiem. Zapowiadał, że chciałby, aby Miasto w większym stopniu wykorzystywało potencjał osób niewidomych. Postaramy się, by osobom z różnymi niepełnosprawnościami żyło się w Poznaniu lepiej.
Podziwiam ludzi, którzy z determinacja podejmują wyzwanie własnym słabościom, chcą je pokonać i osiągnąć jak najwięcej. Cieszymy się, że tak efektywnie mogliśmy wspomóc niewidomych i niedowidzących z Klubu Młodych. Dar w postaci specjalistycznych komputerów wraz z oprogramowaniem oraz drukarki drukującej w alfabecie Braille’a to ogromna pomoc nie tylko dla Klubu - na pewno będzie maksymalnie wykorzystana w rehabilitacji i aktywacji zawodowej.

Danuta Dębicka
Prezydent LC Poznań Pro Futuro

By Kacper widział...

W życiu bywają chwile ważne i najważniejsze oraz takie, które dzielą życie na: przed i po…

W przypadku Kacpra, wychowanka Domu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie, nad którym opiekę zgodnie roztoczył Lions Club Poznań Patria i Fundacja Pomocy Dzieciom TAK po Prostu (www.takpoprostu.org), taką cezurą jest niewątpliwie dzień 20 stycznia 2015 r. Wtedy właśnie niestrudzona w niesieniu życzliwej pomocy pani profesor Krystyna Pecold, członkini LC Poznań Pro Futuro, przeprowadziła udaną operację oka Kacpra. Tym samym zrealizowała jego największe marzenie, a dokonany przez panią Profesor zabieg daje Kacprowi szansę na lepsze pokierowanie swoim życiem.

Fakt bezinteresownej pomocy dzieciom, okazanie  im zainteresowania, ciepły stosunek do tych, których życie – mimo młodego wieku – potraktowało okrutnie, jest bezcenny.

Trudno słowami wyrazić naszą ogromną wdzięczność i radość, ale uśmiech Kacpra mówi sam za siebie.

Agnieszka Pantkowska
LC Poznań Patria

Wakacje na Majorce '1996

Pomoc dla Klubu Młodych Niewidomych

15 października 2014 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło przekazanie 30 kompletów składanych białych lasek o wartości 4,2 tys. zł dla Poznańskiego Oddziału Polskiego Związku Niewidomych - Klubu Młodych Niewidomych. Spotkanie, w którym udział wziął Mateusz Klemenski - wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Teresa Górczyńska - prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Niewidomych odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Składane białe laski stanowią najbardziej powszechną pomoc wykorzystywaną przez osoby niewidome i słabowidzące do samodzielnego poruszania się. Fundatorem darów o wartości 4 tys. zł są LC Poznań Concordia i LC Poznań Pro Futuro, który włącza się w aktywizację zawodową młodzieży. Jest to pierwsza transza pomocy Lionsów na rzecz Klubu Młodych Niewidomych. W środowym spotkaniu uczestniczyli także prof. Jerzy Sowiński - prezydent Lions Club Poznań Concordia oraz Izabela Klimaszewska - prezydent Lions Club Poznań Pro Futuro.

Przypomnijmy, że 15 października obchodzone jest Święto Białej Laski - Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Dzień obchodzony jest cyklicznie od roku 1964 roku, początkowo w Stanach Zjednoczonych, od 1970 roku na całym świecie. Dla osób niewidomych i niedowidzących jest to czas, podczas którego przypominają społeczeństwu, że chcą żyć tak, jak wszyscy inni obywatele kraju i świata, bez ograniczeń i bez fałszywej litości.

 

http://www.umww.pl/pomoc-dla-klubu-mlodych-niewidomych

autor azdjęć: Sebastian Mikołajczak

Działalność w 1996 roku