Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działania prospołeczne » Działalność » działania » Lion Herman Hulsinga w Poznaniu - 05.10.2007 r.
4 sierpnia 2016 r. w Poznaniu odbyło się uroczyste przekazanie darowizny od Lions Club Poznań Pro Futuro oraz Lions Club Poznań Concordia. Klub Młodych... więcej
04/08/2016
W życiu bywają chwile ważne i najważniejsze oraz takie, które dzielą życie na: przed i po… W przypadku Kacpra, wychowanka Domu dla Dzieci i... więcej
21/01/2015
15 października 2014 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której nastąpiło przekazanie 30 kompletów składanych białych lasek o wartości 4,2... więcej
15/10/2014
Akcja „Polish Eye Camp - Sahara 2010” ma swoją matkę, to piękna lwica, ojcem natomiast jest Fillippides, hoplita, który dokładnie 2500 lat temu w... więcej
26/02/2010
LC Amersfoort z Holandii był klubem sponsorującym powstawanie LC Poznań Pro Futuro przed 13 laty. Jednym z członków tego klubu jest Lion Herman... więcej
05/10/2007
LC Poznań PRO FUTURO od 2004 roku wspiera przedszkole "Orzeszek" w Poznaniu dla dzieci z porażeniem mózgowymi z zespołem Downa. Pozyskałyśmy... więcej
15/09/2006

Lion Herman Hulsinga w Poznaniu - 05.10.2007 r.

LC Amersfoort z Holandii był klubem sponsorującym powstawanie LC Poznań Pro Futuro przed 13 laty. Jednym z członków tego klubu jest Lion Herman Hulsinga, który wspólnie z Krysią Szmejową byli Guiding Lionami LC Poznań Pro Futuro. Kontakty Hermana z naszym Klubem trwają nieprzerwanie od momentu powstania Klubu, zawsze mogłyśmy liczyć na jego wsparcie. Gdy podczas którejś z wizyt odwiedził z nami naszych podopiecznych w poznańskim „Orzeszku”, postanowił włączyć się finansowo w nasze działania.

W 2005 r. Herman Hulsinga ustanowił dożywotnio kwotę 6 000 Euro rocznie jako darowiznę dla naszego klubu z przeznaczeniem celowym na potrzeby dzieci z porażeniem mózgowym, które są rehabilitowane w Przedszkolu Specjalnym "Orzeszek" w Poznaniu na Os. Chrobrego 6.

Herman Hulsinga odwiedza przedszkole „Orzeszek” co najmniej raz do roku. Jego wizyta jest zawsze okazją do spotkań z członkiniami LC Poznań Pro Futuro.  
W październiku 2007 r. gościł w domu naszej koleżanki klubowej Izy Klimaszewskej, która - korzystając z obecności w Poznaniu Gubernator Okręgu Katarzyny Gebert - zorganizowała wspaniałą kolacją. Wieczór upłynął na ciekawych rozmowach o polskim i holenderskim lioniźmie oraz wspomnieniach z lat minionych, które ubarwiała bogata kolekcja zdjęć klubowych, autorstwa Izy.

Maria Sterczewska 
Sekretarz LC Poznań Pro Futuro

autor zdjęć: Iza Klimaszewska (LC Poznań Pro Futuro)