Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy
W pięknej scenerii Muzeum Narodowego w Poznaniu 8 stycznia 2016 roku odbył się nasz 19 koncert charytatywny „Kolędy i Pastorałki”. Gościem koncertu... więcej
08/01/2016
Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się na Andrzejkach, organizowanych od 1995 roku przez LC Poznań Pro Futuro. Cztery lata temu dołączyli do nas... więcej
21/11/2015
29 listopada 2013 r. odbył się uroczysty Bal Andrzejkowy. Ponownie organizatorami były dwa poznańskie kluby, żeński LC ProFuturo oraz męski LC... więcej
29/11/2013
tu musi być tekst . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .... więcej
30/11/2012
Bardzo udaną uroczystością była tegoroczna Majówka z Lwem organizowana przez poznański Lions Club Poznań Pro Futuro wespół ze Stowarzyszeniem... więcej
18/05/2012
Tradycyjny Wieczór Charytatywny LC Poznań Pro Futuro z udziałem naszego Gościa Haliny Frąckowiak wniósł podniosły nastrój minionych świąt z... więcej
13/01/2012
14 stycznia 2011 r. odbył się kolejny tradycyjny koncert LC Poznań Pro Futuro w Sali hiszpańskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu. Bohaterem... więcej
14/01/2011
26 listopada 2010 r. – jak zwykle w restauracji Meridian w Poznaniu – odbył się bal andrzejkowy organizowany przez Lions Club Poznań Pro Futuro.... więcej
26/11/2010
W sobotę 15 maja odbyła się coroczna Majówka organizowana przez LC Poznań Pro Futuro wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Edukacji Dzieci i... więcej
15/05/2010
W dniu 22 maja 2009r. odbyła się kolejna, coroczna już impreza LC Poznań Pro Futuro – „Majówka z Lwem”. W salach restauracji Meridian w Parku... więcej
22/05/2009
Był to już jedenasty z kolei  koncert  „Kolędy i Pastorałki”, organizowany co roku przez Lions Club Poznań Pro Futuro. W... więcej
09/01/2009
W dniu 5 stycznia w Muzeum Narodowym w Poznaniu odbył się tradycyjny coroczny koncert charytatywny, organizowany przez LC Poznań Pro Futuro.... więcej
05/01/2007

Koncert „Kolędy i Pastorałki”

W pięknej scenerii Muzeum Narodowego w Poznaniu 8 stycznia 2016 roku odbył się nasz 19 koncert charytatywny „Kolędy i Pastorałki”.
Gościem koncertu była znana artystka, wspaniały sopran Grażyna Brodzińska wraz z Zespołem Kameralnym Tomasza Chmiela. Pani Grażyna - Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej zaprezentowała nam najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Zachwycała widzów głosem, elegancją i temperamentem. Jej pojawienie na scenie wywoływało dreszcz emocji. Potrafiła jak nikt inny wzruszać, szczególnie wykonując nasze piękne polskie kolędy.
Goście koncertu, nasi sponsorzy nagradzali artystkę burzą oklasków.
Dochód z koncertu przeznaczyłyśmy dla Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Transplantologii Szpiku u Dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji charytatywnej leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi prowadzone w Klinice Onkologii, Hematologii Transplantologii Klinicznej stanie się bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

Danuta Dębicka
Prezydent LC Poznań Pro Futuro

ANDRZEJKI '2015

Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się na Andrzejkach, organizowanych od 1995 roku przez LC Poznań Pro Futuro. Cztery lata temu dołączyli do nas członkowie męskiego klub LC Poznań Concordia. 21 listopada 2015 r. przy muzyce zespołu Tequila Band bawiło się 120 naszych gości. Dzięki przygotowanym przez nas atrakcjom wieczoru, charytatywne fundusze powiększyły się, dzięki czemu będziemy mogli skutecznie realizować nasze cele wspierania potrzebujących. Zabawa była przednia - większość gości już zadeklarowała udział w przyszłorocznej imprezie.
Przez wiele lat nasza działalność skupiała się na pomocy dzieciom z porażeniem mózgowym, dzieciom autystycznym. Podejmowałyśmy działania wzmacniające u dzieci świadomość własnej wartości oraz pozwalające im odzyskiwać naruszone poczucie bezpieczeństwa.
W 2011 roku postanowiliśmy pomóc Klubowi Młodych, który powstał za zgodą władz Polskiego Związku Niewidomych w Poznaniu. Klub ten zrzesza osoby młode, które większość czasu spędzały w domu, nie mogły rozwijać swoich zainteresowań, nie miały kontaktu z rówieśnikami, nie miały pracy.
Pierwszym etapem pomocy dla nich był zakup w 2013 roku białych lasek. Dzięki temu osoby te mogły poznać techniki samodzielnego poruszania się z białą laską i nabyć wiary we własne możliwości.
Wreszcie sami podopieczni podejmowali inicjatywy i próbowali realizować swoje pomysły. Niektórzy rozpoczęli naukę na poziomie średnim, zmobilizowani rozmowami i doświadczeniem innych. Wiele osób rozpoczęło studia, podjęło aktywne poszukiwania zatrudnienia.
Dzisiaj Klub Młodych i Aktywnych Osób Niewidomych i Niedowidzących „DO PRZODU” szuka możliwości rozwoju i środków finansowych na ich realizację.
Członkowie LC Poznań Pro Futuro wspólnie z LC Poznań Concordia i tym razem postanowili zaangażować się w pomoc naszym podopiecznym. Pozyskane fundusze z imprez Andrzejkowych oraz kwota, którą uzyskamy z grantu z LCIF, pozwolą na zakup sprzętu komputerowego i drukarki Braila dla Klubu "Do Przodu". Wiemy jakie to ważne dla osób niewidomych i niedowidzących!

To dla osób z niepełnosprawnością OKNO NA ŚWIAT, dzięki któremu dowiedzą się i zrozumieją, co dzieje się na ŚWIECIE.

Danuta Dębicka
Prezydent LC Poznań Pro Futuro kadencji 2015/2016
zdjęcia - Krzysztof Muszyński z LC Poznań Concordia

MAJÓWKA z LWEM '2012

Bardzo udaną uroczystością była tegoroczna Majówka z Lwem organizowana przez poznański Lions Club Poznań Pro Futuro wespół ze Stowarzyszeniem Aperio.
Ta kilkuletnia współpraca zaowocowała kolejną inicjatywą, wieczorem, z którego dochód skierowany został na rzecz chorych na autyzm i porażenie mózgowe dzieci. Pojadą na półkolonie, otrzymają więcej fachowych sesji terapeutycznych.
A to wszystko dzięki funduszom, jakie zostały zebrane podczas brawurowej licytacji, prowadzonej przez Macieja Narożnego, wiernego i skutecznego licytującego, ale i dzięki loterii fantowej i zebranym wpływom z cegiełek.
Zanim jednak uczestniczyliśmy w licytacji obrazów wyśmienitych artystów, m.in. Katarzyny Wojtkowskiej czy Roberta Lemkego (to właśnie ich obrazy uzyskały najwyższą cenę),wieczór umilił Tomasz Grdeń iście kabaretowym, pełnym swady i humoru występem. To on wprowadził towarzystwo w szampański humor. Roześmiane grono, świadome szczytnego celu, nie szczędziło zdrowych emocji w podbijaniu cen na kolejne dzieła. Potem tance, przekąska i loteria fantowa: a tu nasi sponsorzy zadbali o zapachy zdrowej żywności, smakowite wędliny, śledziki i kwiaty na balkon.

Najważniejsi, obecni w naszych umysłach byli jednak nasi podopieczni. Sens naszych działań widzimy, jak wnosimy ulgę w ich los.

Alina Sztuba
LC Poznań Pro Futuro

ANDRZEJKI '2012

tu musi być tekst . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Pastorałki i Koncert Noworoczny - 13.01.2012 r.

Tradycyjny Wieczór Charytatywny LC Poznań Pro Futuro z udziałem naszego Gościa Haliny Frąckowiak wniósł podniosły nastrój minionych świąt z wysmakowanym doborem pastorałek, kolęd pełnych refleksji i wierszy: tchnących myślą dobrą , spokojną, harmonijną. 
Halina Frąckowiak przeniosła nas w świat naszej młodości. Uniwersalnymi treściami przypomniała klimaty nie zawsze pielęgnowane, przywołała nostalgię, wspomnienie, rozmarzenie. I młodszym rocznikom były te treści bliskie.
I niespodzianka artystki: nieoczekiwany występ Jej Krewnego, naszego Bywalca Waldemara Frąckowiaka: recytacja, narracja, prowadzenie koncertu. Z autorskim doborem poezji znanych poetów, ale i z poetyckimi tekstami własnymi, pełnymi błyskotliwości, otrzymaliśmy od Pana Waldemara spokojnym eleganckim basem dawkę wzruszeń, czaru, zmysłowości, nostalgii i dowcipu.
Dobrze, że zwyczajowo wieczór zakończyło spotkanie gości z artystką przy lampce wina i poczęstunku. Pozostanie w pamięci jako dobre spotkanie w dobrym tonie i w dobrym celu.

Alina Sztuba 
LC Poznań Pro Futuro