Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » ANDRZEJKI '2015
W pięknej scenerii Muzeum Narodowego w Poznaniu 8 stycznia 2016 roku odbył się nasz 19 koncert charytatywny „Kolędy i Pastorałki”. Gościem koncertu... więcej
08/01/2016
21/11/2015
29 listopada 2013 r. odbył się uroczysty Bal Andrzejkowy. Ponownie organizatorami były dwa poznańskie kluby, żeński LC ProFuturo oraz męski LC... więcej
29/11/2013
tu musi być tekst . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .... więcej
30/11/2012
Bardzo udaną uroczystością była tegoroczna Majówka z Lwem organizowana przez poznański Lions Club Poznań Pro Futuro wespół ze Stowarzyszeniem... więcej
18/05/2012
Tradycyjny Wieczór Charytatywny LC Poznań Pro Futuro z udziałem naszego Gościa Haliny Frąckowiak wniósł podniosły nastrój minionych świąt z... więcej
13/01/2012
14 stycznia 2011 r. odbył się kolejny tradycyjny koncert LC Poznań Pro Futuro w Sali hiszpańskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu. Bohaterem... więcej
14/01/2011
26 listopada 2010 r. – jak zwykle w restauracji Meridian w Poznaniu – odbył się bal andrzejkowy organizowany przez Lions Club Poznań Pro Futuro.... więcej
26/11/2010
W sobotę 15 maja odbyła się coroczna Majówka organizowana przez LC Poznań Pro Futuro wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Edukacji Dzieci i... więcej
15/05/2010
W dniu 22 maja 2009r. odbyła się kolejna, coroczna już impreza LC Poznań Pro Futuro – „Majówka z Lwem”. W salach restauracji Meridian w Parku... więcej
22/05/2009
Był to już jedenasty z kolei  koncert  „Kolędy i Pastorałki”, organizowany co roku przez Lions Club Poznań Pro Futuro. W... więcej
09/01/2009
W dniu 5 stycznia w Muzeum Narodowym w Poznaniu odbył się tradycyjny coroczny koncert charytatywny, organizowany przez LC Poznań Pro Futuro.... więcej
05/01/2007

ANDRZEJKI '2015

Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się na Andrzejkach, organizowanych od 1995 roku przez LC Poznań Pro Futuro. Cztery lata temu dołączyli do nas członkowie męskiego klub LC Poznań Concordia. 21 listopada 2015 r. przy muzyce zespołu Tequila Band bawiło się 120 naszych gości. Dzięki przygotowanym przez nas atrakcjom wieczoru, charytatywne fundusze powiększyły się, dzięki czemu będziemy mogli skutecznie realizować nasze cele wspierania potrzebujących. Zabawa była przednia - większość gości już zadeklarowała udział w przyszłorocznej imprezie.
Przez wiele lat nasza działalność skupiała się na pomocy dzieciom z porażeniem mózgowym, dzieciom autystycznym. Podejmowałyśmy działania wzmacniające u dzieci świadomość własnej wartości oraz pozwalające im odzyskiwać naruszone poczucie bezpieczeństwa.
W 2011 roku postanowiliśmy pomóc Klubowi Młodych, który powstał za zgodą władz Polskiego Związku Niewidomych w Poznaniu. Klub ten zrzesza osoby młode, które większość czasu spędzały w domu, nie mogły rozwijać swoich zainteresowań, nie miały kontaktu z rówieśnikami, nie miały pracy.
Pierwszym etapem pomocy dla nich był zakup w 2013 roku białych lasek. Dzięki temu osoby te mogły poznać techniki samodzielnego poruszania się z białą laską i nabyć wiary we własne możliwości.
Wreszcie sami podopieczni podejmowali inicjatywy i próbowali realizować swoje pomysły. Niektórzy rozpoczęli naukę na poziomie średnim, zmobilizowani rozmowami i doświadczeniem innych. Wiele osób rozpoczęło studia, podjęło aktywne poszukiwania zatrudnienia.
Dzisiaj Klub Młodych i Aktywnych Osób Niewidomych i Niedowidzących „DO PRZODU” szuka możliwości rozwoju i środków finansowych na ich realizację.
Członkowie LC Poznań Pro Futuro wspólnie z LC Poznań Concordia i tym razem postanowili zaangażować się w pomoc naszym podopiecznym. Pozyskane fundusze z imprez Andrzejkowych oraz kwota, którą uzyskamy z grantu z LCIF, pozwolą na zakup sprzętu komputerowego i drukarki Braila dla Klubu "Do Przodu". Wiemy jakie to ważne dla osób niewidomych i niedowidzących!

To dla osób z niepełnosprawnością OKNO NA ŚWIAT, dzięki któremu dowiedzą się i zrozumieją, co dzieje się na ŚWIECIE.

Danuta Dębicka
Prezydent LC Poznań Pro Futuro kadencji 2015/2016